Co bude s futsalem a sezónou 2020/21

Máme začátek února a znovu rozjetí sezóny zatím v nedohlednu. Čas běží strašně rychle a místo, abychom v tuto chvíli finišovali a sváděli souboje na palubovce o co nejlepší umístění v konečné tabulce, tak pouze přihlížíme, jak tento soutěžní ročník mizí někde v dáli. Bohužel je to krutá realita, která nepostihla pouze naší soutěž, ale sport globálně. Soutěže mění hrací systémy, hrají se bez diváků, ruší se olympiády a různé mistrovství. Všechny nás to mrzí, ale musíme to brát, jak to je a poprat se i s tímto nějak. Jako vedení soutěže jsme měli plán „B“ a to místo tříkolového hracího systému, který schválila valná hromada, hrát pouze dvoukolový (část startovného by byla vrácena) a prodloužit sezónu až do června. Vzhledem k tomu, že stále není vidět světlo na konci tunelu, proto i tyto varianty začínají být nereálné. Již nyní pracujeme na plánu „C“. Myslím si, že pro nás všechny, jak vedení soutěže, tak vedoucí klubů by to byla nejjednodušší cesta a zatím také nejreálnější. Neměnil by se hrací systém, ale došlo by ke spojení dvou sezón v jednu. Vznikl by nový „mimořádný“ soutěžní ročník 2020/22 z důvodu celosvětové pandemie Covid-19. Soutěž by byla zachována v plném rozsahu a za stejných podmínek jako soutěžní ročník 2020/21. Zápasy již odehrané by byly zachovány. Soutěž by se rozběhla v prvním možném termínu, mimo měsíce červenec a srpen. Nejreálnější se zatím zdá měsíc září, ale zatím to je pouhá spekulace. Spojení dvou ročníků je zatím pouze návrh vedení soutěže a musí ho schválit mimořádná valná hromada, která bude svolána až to situace dovolí.